Przy Szkole Podstawowej nr 3 powstało plenerowe miasteczko ruchu drogowego. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że inwestycja została zrealizowana dzięki unijnej dotacji.
Miasteczko ruchu drogowego wraz z grami plenerowymi powstało na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich. – Dzieci będą mogły tam poznawać i utrwalać zasady ruchu drogowego, co z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo na drogach – zaznacza burmistrz Międzyrzeczu Remigiusz Lorenz.
Budowa miasteczka kosztowała 48 tys. 646 zł. Burmistrz podkreśla, że inwestycja została zrealizowana za pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego – dzięki Miejskiemu Obszarowi Funkcjonalnemu, utworzonemu przed paroma laty przez gminy Międzyrzecz. Świebodzin i Sulęcin. – To jedna z odsłon realizowanego w naszej gminie projektu „Akademia Zdolnych Uczniów”, w ramach którego w szkołach podstawowych realizowane są różne inwestycje oraz działania edukacyjne, podnoszące kompetencje uczniów i kwalifikacje nauczycieli. Podobny projekt realizujemy w przedszkolach – mówi R. Lorenz.
Burmistrz dodaje, że budowa miasteczka ruchu drogowego jest jedną z licznych inwestycji w naszej gminie. Najważniejszymi są modernizacja targowiska miejskiego, pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy miasta i dobiegająca już końca budowa bloku wielorodzinnego ze żłobkiem i biurami Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.